Flight Watchdog

bannery-1300x737px-Flight-Watchdog.jpg

Udržte zákazníkov na svojom webe. Predajte viac leteniek.
Umožnite cestujúcim, aby za ne Váš online vyhľadávač strážil cenu letenky, o ktorú majú záujem.

Inovatívny prístup k online predaju leteniek

Flight Watchdog je v našom portfóliu úplne nový typ služby. Mnoho cestujúcich nie je pripravené kúpiť letenku na Vašom webe okamžite. Radi počkajú na lepšiu cenu. Pravdepodobne Vám ale kvôli tomu každý deň nezavolajú. Vďaka Flight Watchdog môžu nechať Váš online vyhľadávač, aby im cenu postrážil a automaticky ich emailom informoval o zmenách.

Jednoduchšie to už nejde

Cestujúci príde na Váš agentúrne web, vyhľadá letenky, o ktoré má záujem, a jednoduchým zadaním svojej emailovej adresy do pop-up okná aktivuje stráženie danej ceny.

Working from Home
dog with glasses delivering air mail env

Aké informácie cestujúci dostane?

Jednak je to email o zníženie ceny. Flight Watchdog Vášho klienta upozorní, ak dôjde k zníženiu ceny oproti tej, ktorú chce strážiť.

Okrem toho dostane raz denne email s grafom, ktorý prehľadne sumarizuje vývoj ceny. Buď uvidí, že cena vytrvalo rastie a zatiaľ to moc nevyzerá, že by mala klesnúť. Môže to teda pre neho byť motivácia letenku kúpiť radšej skôr, než cena vystúpi mimo jeho rozpočet. Alebo naopak uvidí, že cena výrazne klesla, a rád kúpi letenku, skôr než začne opäť stúpať.

Email, ktorý si rád "prečíta" naozaj každý

 

Každý deň sa do grafu pridá aktuálna cena hľadané letenky. Klient má dve možnosti: 1. kliknúť na tlačidlo Rezervovať, ktoré ho vráti na Vašu webovú stránku, kde môže dokončiť rezervácie, alebo 2. kliknúť na tlačidlo Zmazať, a zrušiť tak stráženie danej letenky

Pod grafom klient navyše vidí alternatívne ponuky, ktoré boli vyhľadané a zakúpené ostatnými cestujúcimi. Zdrojom dát pre tieto ponuky je Travelport eStreaming, čiže veľká dáta z rezervačného systému Travelport. Flight Watchdog sa snaží nájsť obdobu toho, čo klient hľadá, na podobný počet dní a vyberá čerstvé ponuky. Tie síce nemusia presne zodpovedať rovnakým dátam, ale ak klienta zaujme iná destinácia za veľmi dobrú cenu, je veľmi pravdepodobné, že si termín cesty bude ochotný upraviť.

fw-graph.png
fw-golibe.gif

Ako doplnok k Vášmu GOL IBE ...

 

Flight Watchdog ponúkne cestujúcemu na stránke s výsledkami vyhľadávania pop-up okno, ktoré zobrazí aktuálne najnižšiu nájdenú cenu a ponúkne klientovi, že mu túto cenu a jej ďalší vývoj (a prípadné zníženie) postráži.

... alebo ako API pre Váš vlastný online vyhľadávač

 

Ak nepoužívate náš GOL IBE pre predaj leteniek online, môžete aj tak funkcionalitou Flight Watchdog obohatiť vlastné online vyhľadávač, a to vďaka API, čiže programátorskému rozhranie. Pozrite sa na dokumentáciu.

Flight Watchdog API funkcie v skratke:

  • Create - vytvorenie strážnika

  • Count - počet strážnikov na konkrétnu emailovú adresu

  • Count All - počet všetkých strážnikov

  • Detail - vrátení všetkých detailov o strážených rokoch pre emailovú adresu

  • Delete - zmazanie strážnika

  • Notification - upozornenie na zníženie ceny pod stanovenú hranicu

Css and php code on dark blue background
Manager controlling flights of aeroplane

Zistite, čo klienti chcú

 

Flight Watchdog má pre Váš biznis ešte jeden neoceniteľný prínos. Máte prístup k štatistikám stráženie cien, ktorá si cestujúci aktivovali na Vašom webe. Budete tak v obraze, o aké itinerára majú záujem. Ako s touto informácií marketingovo naložíte, už je na Vašej obchodnej fantázii.

Na čo sa môžete tešiť

To nie je všetko. Flight Watchdog (rovnako ako naše ostatné riešenia) neustále vylepšujeme. Čo keby sme vedeli predpovedať cenu letenky a cestujúci tak vedel, kedy bude najlepší moment ju kúpiť? V ďalšej fáze vývoja plánujeme zapojiť umelú inteligenciu (čiže, pre IT nadšencov, machine learning). Predstavte si algoritmus, ktorý pozbiera ceny leteniek za niekoľko posledných rokov, a na ich základe vyhodnotí ceny v budúcnosti. Znie to ako sci-fi? Čoskoro to môže byť realita.

Artificial intelligence brain on blue in